O NAS

Ośrodek Wypoczynkowy Forest

Do Państwa dyspozycji mamy:

  • Domki Standard Plus

Trzy domki letniskowe składające się z przestronnej kuchni (lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny), części jadalnej (stół z krzesłami), dwóch osobnych pokoi (łóżka, szafki nocne, szafy, telewizor LED) oraz łazienki (kabina prysznicowa, WC).

  • Domki Standard

Osiem domków letniskowych składających się z aneksu kuchennego (lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny), dwóch osobnych pokoi (łóżka, szafki nocne, szafy, stół z krzesłami, telewizor LED) oraz łazienki (kabina prysznicowa, WC).

  • Domki Economy

Cztery domki letniskowe składające się z aneksu kuchennego (lodówka, czajnik elektryczny), dwóch osobnych pokoi (łóżka, szafki nocne, szafy, stół z krzesłami, telewizor LED) oraz łazienki (kabina prysznicowa, WC).

Wszystkie domki letniskowe posiadają osobne wejście, są ogrzewane oraz posiadają dostęp do WiFi.
Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla Gości (nie jest konieczna rezerwacja).

Na terenie Ośrodka Forest mogą Państwo zorganizować ognisko.
Ośrodek posiada także pole namiotowe oraz miejsce dla Camperów.

UWAGA! Na wyposażeniu nie posiadamy: naczyń (talerzy, misek, garnków itp.), kompletu sztućców (widelców, noży, łyżek) oraz płyty grzewczej.

Regulamin

W naszym Ośrodku Wypoczynkowym wszystkich Gości obowiązuje
link PL
link ENG

Okolica

Od ponad 30 lat Zalew Zemborzycki jest wciąż najpopularniejszym miejscem wypoczynku w pobliżu Lublina zarówno wśród rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Do centrum Lublina jest około 10km. Przystanek autobusowy oddalony jest o około 2km. W pobliżu 3km znajdują się także sklepy, bankomat, przychodnia zdrowia oraz apteka.

Rekreacja

Sport

Poszukujący aktywnej formy wypoczynku mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, gdzie czekają kajaki jedno i dwuosobowe, rowery wodne oraz sprzęt do windsurfingu. W pobliżu znajduje się także stadnina konna, mini-golf, park linowy, paintball, piaszczysta plaża z boiskami do siatkówkioraz wypożyczalnia rowerów. Dookoła Zalewu Zemborzyckiego wybudowana jest ścieżka rowerowa - jej długość to 14 km.
Natomiast wszyscy, którzy mają ochotę na kąpiel w wodzie mogą skorzystać z głównej atrakcji Zalewu, Zemborzyckiego, jaką są czynne w sezonie - baseny odkryte (100 metrowa zjeżdżalnia - wodna rura, turbo zjeżdżalnia, zjeżdżalnia rodzinna, brodzik dla dzieci, basen pływacki, 3 baseny rekreacyjne oraz wodny plac zabaw).
Jeśli jesteś ciekaw jak Lublin wygląda z „perspektywy żaby” proponujemy wzięcie udziału w spływach kajakowych, które organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie. Odbywają się na dwóch trasach i rozpoczynają się w wypożyczalni sprzętu na Słonecznym Wrotkowie. Trasy obu spływów zarówno Słoneczny Szlak jak i Kajakiem po Bystrzycy biegną rzeką Bystrzycą, tylko na różnych jej odcinkach. Szczegóły znajdziesz na stronie: www.mosir.lublin.pl.

Pole golfowe

We wsi Wierzchowiska (oddalonej o około 22km) znajduje się 9 - dołkowe pole golfowe o łącznej długości ponad 2,5 km. Położone jest w malowniczym otoczeniu zabytkowego parku, wśród wiekowych drzew, licznych stawów i strumieni wodnych. Projekt pola oparty jest na naturalnej rzeźbie terenu, co sprawia, że każdy dołek posiada niepowtarzalny charakter i inny stopień trudności.

Wędkowanie

Jeśli natomiast jesteś wielbicielem wędkowania to również miejsce dla Ciebie. W Zalewie Zemborzyckim najczęściej łowioną rybą jest leszcz, płoć, karp, wzdręga, lin i amur. Występuje również duża populacja drapieżników, takich jak: okoń, sandacz, szczupak, sum a nawet boleń. Szczegóły znajdziesz na stronie: www.wedkarstwo-lublin.pl/zalew-zemborzycki/.
Możesz wybrać się także na Łowisko w Krężnicy Jarej (około 10km) lub na Łowisko Cicha Woda w Niedrzwicy Dużej (około 20km) . W Krężnicy Jarej znajduje się pięć malowniczo położonych stawów (3 dopuszczone są do wędkowania). Dostęp do wody jest bardzo wygodny, głębokość stawów to około 1,5 m, dno muliste, zaczepy praktycznie nie występują - słowem idealne warunki do nauki wędkowania. W Niedrzwicy Dużej są dwa stawy. Gatunkami przeważającymi w łowisku są karpie, amury i sumy, szczupaki, sandacze, płocie oraz karasie. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na www.cichawoda.com.pl.

Zabytki Lublina

Lublin zachwyca swoją ponad 700-letnią historią. Dumne dzieje miasta do dziś dnia skrywają stare mury i zaułki. Możesz wybrać wycieczkę na:
Wzgórze Zamkowe - Zamek Lubelski, Kaplica Trójcy Świętej.

Lubelskie Stare Miasto - Klasztor Ojców Dominikanów, Brama Krakowska, Archikatedra Lubelska, Wieża Trynitarska, Teatr Stary, Plac po Farze, Kościół Świętego Wojciecha, Piwnica pod Fortuną.
Więcej informacji o lubelskich zabytkach znajdziesz na stronach: www.lublin.eu/Zabytki-14-32-4-99.html oraz www.poznajlublin.pl.

Państwowe Muzeum na Majdanku – To niemiecki obóz koncentracyjny oraz jeniecki w Lublinie. Funkcjonował nieprzerwanie od 1941 r. do 1944 r., pochłaniając ponad 78 tys. ofiar. Jeśli chcesz poznać historię tego obozu wejdź na stronę: www.majdanek.eu i dowiedz się wszystkiego na temat możliwości zwiedzania.

Zabytki kultury żydowskiej - Jeszywas Chachmej Lublin, Żydowski Dom Ludowy, cmentarz żydowski. Szczegóły na http://www.poznajlublin.pl/zabytki-lublin/zabytki-kultury-zydowskiej-lublin

Trasa podziemna w Lublinie - to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych Lublina. Długa na 300 metrów znajduje się pod kamienicami Starego Miasta, prowadząc przez korytarze i sale na trzech kondygnacjach na głębokości od 9 do 12 metrów dawnych piwnic kupieckich. Początek trasy podziemnej rozpoczyna się w gmachu dawnego Trybunału Koronnego znajdującego się na Rynku. Trasa biegnie ulicą Złotą i Archidiakońską kończąc się pod kamienicą Placu po Farze. Szczegóły na www.teatrnn.pl/podziemia/

Muzeum Wsi Lubelskiej - gromadzi zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Szczegóły: www.skansen.lublin.pl

Ogród Botaniczny - znajduje się na Sławinku. Kolekcje lubelskiego ogrodu liczą ponad 1600 gatunków drzew i krzewów. Na terenie obiektu znajdują się także szklarnie z roślinami tropikalnymi, gdzie możemy zobaczyć unikalną kolekcję kaktusów i innych roślin niespotykanych w naszych szerokościach geograficznych. Zajrzyj na www.umcs.pl/pl/zwiedzanie-ogrodu-botanicznego,4795.htm.

Nocne życie

Lublin to nie tylko zabytki i kamienice. Jeśli tylko masz ochotę możesz wybrać się na koncert, wystawę lub do restauracji.
Adresy licznych restauracji znajdziesz na: www.zomato.com/pl/lublin/restauracje
Spis aktualnych oraz nadchodzących wydarzeń zobacz na: www.kultura.lublin.eu/wydarzenia.html?locale=pl_pl